LIONS CLUB SZCZECIN JANTAR
To co robimy, stanowi o nas ” - Arystoteles
Nic więc dziwnego, że już od 1918 roku na całym świecie działają Kluby Lions, zrzeszające ludzi, którzy chcą pomagać innym, ale też chcą zostawić na ziemi jakiś ślad po sobie. BoCnotę widać wyraźniej w czynach, niż w ich braku  - co także powiedział Arystoteles.
Pomysł na powstanie w Szczecinie żeńskiego Klubu Lions zrodził się w 1997 roku...
 od 2006 r. Współpracujemy
z LC Berlin Pariser Platz 
PREZYDENT
KLUBU

Prezydent Klubu w kadencji 2018/2019
Halina Stanuch  

 

Pracowite świętowanie jubileuszu X-lecia Stowarzyszenia "Po To Jestem"

W sobotę 30 września 2017 roku odbył sie Jubileusz Stowarzyszenia "Po To Jestem", z którym nasz Klub realizował wspólne projekty dla dzieci z Polic, miedzy innymi innowacyjne zajęcia dogoterapii.
Obchody X-lecia świętowane były nietypowo i bardzo pracowicie. Stowarzyszenie otrzymało od UM Szczecin siedzibę dla swojej działalności, która wymagała remontu. Udało sie zorganizować materiały od Firmy CASTORAMA oraz pomoc fachowców. Bardzo czynnie włączyły sie w prace jubileuszowe zaproszone dzieci z domu Dziecka w Policach, Jantarki z LC Szczecin Jantar oraz członkowie Stowarzyszenia.
Inauguracje uroczystości rozpoczęła prezentacja filmu z zajęć dogoterapii, następnie był pyszny tort i ciasto upieczone przez naszych przyjaciół z Polic. Po smakowitym wstępie zabraliśmy sie do pracy: remontu biura. Przy fantastycznej pogodzie i zaangażowaniu obecnych osób udało sie wiele zdziałać. Zakończenie prac uwieńczone zostało ogniskiem i zabawami z psiakami, których tego dnia nie mogło zabraknąć. Nie obyło sie również bez przedstawicieli mediów i prasy szczecińskiej, w relacjach wielokrotnie wspominano o Stowarzyszeniu LC Szczecin Jantar i pionierskim projekcie zajęć dogoterapii. Padło bardzo wiele ciepłych słów, co utwierdza nas w zasadności działań jakie realizujemy.
Forma obchodów Jubileuszu X-lecia "Po to Jestem" wszystkim gościom i uczestnikom szalenie sie podobała: przyjemnie, wesoło i bardzo pożytecznie.

relacja z TVP - https://szczecin.tvp.pl/ 34209316/dzieciaki-pomagaja-w-remoncie

Justyna Krochmal-Kluczynska
Past Prezydent LC Szczecin Jantar
fot. Alina Krochmal