Artykuły

Badania mammograficzne

30-sty maja 2014 r. był dla Lions Club Szczecin Jantar, bardzo pracowitym dniem. Częśc członkiń uczestniczyła w organizacji Dnia Dziecka, częśc zaś pomagała w obsłudze mammobusu. Badania mammograficzne zostały zorganizowane z okazji Dnia Matki przez Zachodniopomorskie Centrum Onkologiczne i  Ośrodek TVP w Szczecinie, przy współpracy "Jantarek".
Mammobus stanął pod budynkiem TVP Szczecin, a badaniom mogły poddac się panie w wieku od lat 45-ciu do 105-ciu.
W gorące przedpołudnie, już od wczesnych godzin porannych stała kolejka chętnych , a my uwijałyśmy sie jak w ukropie. Przebadano 56 kobiet co jest niekwestionowanym rekordem, ponieważ badania trwały zaledwie 5 godzin.
Członkinie Klubu nie tylko pomagały w organizacji, ale także zorganizowały nagrody dla pań, które poddały sie badaniom. Nagrody to książki Moniki Szwaji - podarowane przez nią i podpisane - oraz liczne zabiegi upiększające. Ponadto co godzinę panie zwiedzały Ośrodek TVP, a przewodnikami byli znani dziennikarze.
Badania mammograficzne z okazji Dnia Matki, staną się od tego roku, stałym punktem naszej działalności jako Ambasadorek Zachodniopomorskiego Centrum Onkologicznego.

Ewa Fundament-Karśnicka
Past Prezydent LC Szczecin Jantar
zdjęcia: Jacek Karśnicki